Beauty Eurasia 2012, % 30 Büyüme İle Rekorlara İmza Attı

Katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla dünyanın en seçkin fuarları arasında yer alan, Avrasya Bölgesi’nin lider Uluslararası Kozmetik, Güzellik ve Kuaför Fuarı BeautyEurasia 2012 bu yıl 14 – 16 Haziran tarihleri arasında 8. kez düzenlendi. 51 ülkeden 418 katılımcı ve 103 ülkeden 3.565’i yabancı olmak üzere 24,873 profesyonel ziyaretçi İstanbul Tüyap Fuar Merkezi’nde, BeautyEurasia 2012 çatısı altında buluştu. Fuar alanında %30 büyüme ile katılımcı sayısında %20 artış ve ziyaretçi sayısında %15 artış BeautyEurasia 2012’nin başarısını bir kez daha tescilledi.

41 ülkeden 90 firma “Alım Heyeti” ile fuarda buluştu

Ekonomi Bakanlığı’nın ve İMMİB’in organizasyonuyla BeautyEurasia 2012’yi 41 ülkeden “alım heyeti” kapsamında 90’ı aşkın firma ziyaret etti.

İtalya, Fransa, İspanya, Yunanistan ve Polonya Milli Katılımları göz doldurdu

İtalya, Fransa, İspanya, Yunanistan ve Polonya milli katılımları ile BeautyEurasia 2012’de yerlerini aldı. İtalya’dan 36 firma, Fransa’dan 20 Fransız firma,İspanya’dan 13 firma, Yunanistan’dan 9 ve 5 Polonyalı firma fuardan yerlerini aldı.

Kore, Çin, Tayvan, Bulgaristan ve İsviçre grup katılımına ilgi yüksek oldu

BNAEOPC – Bulgaristan Uluslararası Parfümeri ve Kozmetik Derneği’nin destekleri ile toplam 13 Bulgar firma fuarda çeşitli ülkelerden gelen katılımcıların yanı sıra BeautyEurasia 2012 grup katılımları ilgi çekti. BeautyEurasia 2012 Bulgaristan’dan 13, İsviçre’den 6, Güney Kore’den 9, Çin’den 24 ve Tayvan’dan 10 firmayı ağırlamanın mutluluğunu yaşadı.

Saç Şovları Göz Kamaştırdı!

BeautyEurasia saç ve kuaför şovları ile de ilgi odağı oldu. İstanbul Erkek Berberler Odası’nın koordinasyonu ile yapılan saç şovları profesyonelliği ile büyüledi. Adem Terzi, Pivot Point Türkiye ekibi, Özbekistan Kuaför ekibi, Moldova Kuaförler Odası’ndan Angela Sargu, İzmir ve Bursa Kuaför Odaları, Creative Hairdressing Etiler grubu, Osman Kadıoğlu ekibi, Tekirdağ Berberler/ Kuaförler Odası ve Mardin Berberler Odası ekiplerinin muhteşem şovları yerli yabancı stilistlerinin başarısını dünyaya gösterdi. Şov programının en dikkat çekici şovlarından biri dünyaca ünlü İtalyan stilistSeverioPalma’nın ilginç saç kesim ve şekillendirme teknikleri gösteren şovu oldu.